Квасоля


Ця рослина відома людству з дуже давніх часів. Споконвіку квасоля культивувалося як у Старому, так і в Новому Світі.
Найдавніша згадка в древніх пам’ятках писемності про квасолю відноситься до II тисячоліття до н. е.
Її вживали в їжу в стародавньому Китаї. А перше насіння квасолі археологи виявили, працюючи на розкопках пам’яток доінкської культури в Перу. Квасоля була поширена у стародавніх інків і ацтеків, а стародавні греки і римляни використовували квасолю не тільки в їжу, але і як лікарський засіб. Слов’яни з квасолею познайомилися приблизно в XI столітті.

Корисні властивості квасолі

Квасоля містить велику кількість крохмалю й інших вуглеводів, білків. До складу квасолі входить багатий набір вітамінів. Квасоля має універсальні властивості харчового продукту.

Практично все, що потрібно для нормальної життєдіяльності організму, в квасолі є і легко засвоюється. Вона на 75% складається з білків, за кількістю яких плоди квасолі близькі до м’яса та риби, також в квасолі присутні різні кислоти, каротин, вітаміни С, B1, В2, В6, РР, безліч макро- і мікроелементів (особливо міді, цинку, калію ). У квасолі є достатня кількість триптофану, до 5% лізину, 8,5% аргініну, тирозин і гістидин (близько 3% кожного). Квасоля особливо багата сіркою, яка необхідна при кишкових інфекціях, ревматизмі, шкірних захворюваннях, хвороби бронхів.
У складі квасолі багато заліза. Наявність заліза сприяє утворенню еритроцитів, притоку кисню до клітин, підвищує опірність організму до інфекцій. Квасоля володіє очисними властивостями, розчиняє і жене сечу. Сечогінну дію робить в основному шкірка зерен квасолі.

Майже всі сорти квасолі є волокнистими і вирощуються задля насіння, яке має високу поживну цінність. Для зберігання насіння квасоля висушується, а перед вживанням замочується у воді, щоб з неї можна було готувати різноманітні страви.