Грецький (волоський) горіх


У давні часи грецький горіх вважався дуже сильною протиотрутою. У ядрах грецького (або волоського) горіха міститься 18% білка, який за поживністю не поступається тваринному. А корисної олії – до 75%. У цій олії – відомі поліненасичені жирні кислоти, корисні для серця, судин, шкіри тощо. Видатний лікар минулого Авіценна рекомендував для лікування туберкульозу товчений грецький горіх із медом. Гіпократ застосовував зелені оболонки грецьких горіхів для вигнання глистів з організму. А в українській народній медицині настоянка плодів горіха вважалася найкращим засобом для лікування шлунково-кишкових захворювань. Поєднуйте горіхи із зеленими овочами.

Сьогодні як народна, так і офіційна медицина рекомендує вживати горіхи при гіпо- та авітамінозах, при дефіциті солей заліза та кобальту. Вони корисні матерям-годувальницям, а також у період одужання після важкого захворювання. Радять поєднувати горіхи в їжі із зеленими овочами: це в кілька разів підвищує їх лікувальний ефект і поживність.
У грецьких горіхах багато клітковини та олії, які здатні активізувати роботу кишківника. Тому їх рекомендують вживати людям похилого віку для профілактики закрепів. Грецькі горіхи містять дуже мало натрію, тому їх корисно включати до раціону людям, які страждають на порушення кровообігу, хворим на подагру.